Jak snížit PING ?Všeobecně by se dalo říct, že ideální podmínky jsou. Výkonné PC s aktuálním, čistým SW připojené po kabelu na optickou síť. Je jasné, že ne zcela všichni máte možnost takového připojení.
Hodně z Vás si ovšem neuvědomuje, že připojením PC na WiFi si PING zhoršíte. Vaši WiFi totiž zaruší jakýkoli jiný router. O problematice zarušení WiFi více zde. Proto PC na kterém hrajete HRY, připojte pomocí UTP kabelu do routeru do portu LAN 1.

Tohle je základní věc kterou by jste měli udělat pro snížení webové webové odezvy (PING).

Pokud tohle nepomůže a Vy potřebujete zjistit kde je problém, případně jej reklamovat u poskytovatele, ukážeme si jednoduchou diagnostiku. Nejjednodušším způsobem pro Vás bude stažení programu PingPlotter zde. Po otevření programu pingplotter zadáme do pole search např. iptechnik.cz případně adresu herního serveru a spustíme. Program nám teď zaznamená živě síťovou cestu a ukazuje odezvu mezi zařízeními v síti. Takto snadno odhalíte jestli je problém u Vás ve vaší síti, nebo u Vašeho poskytovatele internetu.

Program nechejte běžet dokud nezaznamenáte lagy ve hře nebo nevyskočí vysoký ping v programu. Poté program pauzněte a udělejte printscreen (tlačítko PrtSc na klávesnici).  Otevřete malování a zmáčkněte Ctrl+V a screen se Vám do malování vloží. Pokud ho sami nezvládnete analyzovat kde je problém, zašlete tento obrázek Vašemu poskytovateli internetu, který z něj zjistí jestli je problém u něj, nebo u Vás.