Krack Attack, aneb chyba ve WiFi zabezpečení + ověření update firmware od výrobce.

 V posledních dnech se rozšířila zpráva prolomení WiFi s zabezpečením WPA2. Ano opravdu je možné toto zabezpečení prolomit, ale není to tak jednoduché jak je v médiích popisováno. V první řadě se musí útočník nacházet v blízkosti Vaší WiFi sítě, aby mohlo dojít k jejímu prolomení. V žádném případě to nezvládne úplně každý jak je v mnoha případech šířeno. Sami si vyzkoušejte prolomit svou síť a uvidíte, že se v žádném případě nejedná o jednoduchou záležitost.

V mnohem větším nebezpečí se nacházíte na tzv. free hot spotech např. v kavárnách, nebo obchodních centrech, kde je zabezpečení WiFi takřka nulové a o své data můžete přijít prakticky kdykoli. V žádném případě by jste na takových místech neměli vstupovat do internetového bankovnictví, nebo zadávat přístupové údaje do svých účtů. Nebo v messangeru zmiňovat diskrétní informace.

Pokud i přesto máte strach o své účty či osobní informace, tak připojte PC (NTB) na kterém provádíte platby na kabel a WiFi na něm nepoužívejte. Další možností je aktualizace firmware routeru (až na to aktualizace od výrobce Vašeho zařízení vyjde). Co se týče Microsoftu, měl by již být na tuto zranitelnost připravený, ví o zranitelnosti od srpna. Důležité je mít zabezpečeny obě strany spojení , tzn. router i PC. Na PC by se o to měl postarat Windows Update, o router se musíte postarat vy sami.

Otázkou zůstává jestli tuto zranitelnost někdo již využil. Což potvrzuje informaci, že se nejedná o tak jednoduchou záležitost jak je v médiích prezentováno.

PŘISPĚJTE AUTOROVI STRÁNKY


→→→ Zde si můžete ověřit jestli již vyšel update na Vaše zařízení. ←←←